tworzenie biżuterii

Tagi: biżuteria

ponad 2000 znaków

Tworzenie biżuterii wbrew pozorom nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Biżuteria to przedmioty produkowane przez jubilerów w celu zdobienia ciała. Zazwyczaj są stworzone z metali szlachetnych, choć często zdarzają się również z plastiku. Dawniej biżuteria pełniła trzy funkcje – ozdobną, elegantki przypinały broszki do ubrań, wplątywały diademy we włosy a do mankietów mężczyźni przypinali srebrzyste spinki. Funkcja użytkowa była wyraźnie połączona z ozdobną. Uwydatniała się szczególnie w przypadku przedmiotów codziennego użytku ozdobionymi w ten sposób, by przypominały biżuterię. Dotyczy to głównie tak ważnych przedmiotów w naszym życiu jak agrafka, klamra u pasa czy chociażby nawet brosza. Trzecią funkcją, w przeszłości raczej dużo ważniejszą niż teraz jest bez wątpienia funkcja religijna. Łączy się ona z licznymi amuletami czy talizmanami. Również różaniec w pewnym sensie możemy zaliczyć do tej grupy.

Z biegiem lat coraz bardziej zwiększa się popyt na biżuterię. Co więcej, zwiększa się również ilość wyrobników. Wytwarzanie pięknej biżuterii staje się prawdziwą pasją dla wielu osób. Mnóstwo ludzi specjalizuje się w wyszukiwaniu najróżniejszych kuleczek, świecidełek i koralików, aby za ich pomocą tworzyć amatorsko prawdziwe, jubilerskie dzieła sztuki. Ich prace często można spotkać na wszelakich portalach internetowych i aukcyjnych. Ostatnimi czasy często są tworzone strony, na których amatorscy wyrobnicy różnorakich świecidełek mogą wymieniać się swoimi pracami a także sprzedawać je kupcom i miłośnikom błyskotek i ozdóbek.

Bardzo lubię przeglądać aukcje internetowe, gdyż mogę tam ujrzeć wiele ślicznych łańcuszków, broszek i kolczyków, wytwarzanych ręcznie przez starannego artystę. Warto prześledzić wiele ogłoszeń z bieżącego tygodnia, ale nie tylko, ponieważ można natknąć się na różne inspiracje, (jeśli ma się ochotę samemu wykonać jakąś biżuterię) lub informacje jak artysta poskładał małe cudeńko z wielu malutkich koralików. Taka biżuteria własnoręcznie wykonana jest idealnym prezentem dla bliskiej osoby na urodziny, imieniny czy na przykład nadchodzący dzień kobiet. Płeć piękna z pewnością ucieszy się z miłego drobiazgu.