Home staging

Home staging to dziś modny i przydatny termin, oznaczający przygotowanie nieruchomości do sprzedania. Jest to głównie zadbanie o wystrój, również pod względem marketingowym., tak by mieszkanie stało się atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy.

Jeśli zdarzyło Ci się, że chciałeś sprzedać mieszkanie, pierwszy i drugi kupiec skusili się na przystępną cenę i dobrą lokalizację Twojej nieruchomości, ale szybko ich zniechęcił wystrój wnętrz, to powinieneś się szybko zainteresować takim zagadnieniem jak home staging. Rezultaty mogą przejść Twoje najśmielsze oczekiwania, gdyż po zastosowaniu kilku technik z tej dziedziny zmniejsza się czas oczekiwania na sprzedaż nieruchomości, a kwota zapłaty może się sporo podnieść.

Może warto spróbować?

Home staging jest działaniem, które rękoma profesjonalisty, uczyni Twoje mieszkanie cieplejszym wizerunkowo, jaśniejszym i przytulniejszym- jednym słowem takim, w którym każdy chce zamieszkać i jest nawet gotów do większej zapłaty za tę przyjemność.

Wiadomo, że przed sprzedażą nieruchomości warto posprzątać, umyć okna i lustra oraz wytrzeć kurze- to podstawa. Jednak zatrudnienie profesjonalistów od home stagingu pozwoli Ci włożyć w mieszkanie coś jeszcze, co przyciągnie najbardziej zainteresowaną klientelę.

Profesjonaliści zajmujący się home stagingiem są połączeniem artysty i projektanta z dobrym smakiem, lecz także mają w sobie szczyptę psychologa- potrafią wczuć się w tok rozumowania zwykłych kupców. Jak wiadomo często jest tak, że potencjalni nabywcy nie zwracają uwagi na starania agentów nieruchomości, po prostu kupią to co im wpadnie w oko i będą wiedzieć że w konkretnym mieszkaniu zaczną się dobrze czuć. Na to istnieją sztuczki, które nadają posesji doskonały wygląd, nie zabierając jednak ciepła i przytulności.

Sztuczki home stagingu.

Jeśli chcemy samodzielnie wdrożyć się w dziedzinę home stagingu warto choć kilka owych sztuczek poznać. Najlepiej sprawdzają się materiały, które, nawet wizualnie, dają uczucie komfortu- jedwab, satyna, również wysokogatunkowa wełna. Zasłony w stonowanych kolorach doskonale wyglądają, kiedy są udrapowane w proste linie. Warto jednak pamiętać, że home staging nie jest sztuką oddziaływania na jedną, konkretną grupę odbiorców (np. ludzi  bogatych) lecz przystosowanie całej nieruchomości, aby podobała się możliwie jak największej ilości osób. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest użycie przedmiotów, które każdy w domu ma- luster, nastrojowych lamp, puchatych dywanów i kanap, które sprawiają że mieszkanie zyskuje na nastrojowości i zwłaszcza w zimie, nie chce się stamtąd wychodzić. Właściciel mieszkania w momencie używania metod home stagingu powinien ostatecznie przyzwyczaić się do myśli, że niedługo odda lokal w inne ręce- dobrą okazją ku temu jest zabranie z wnętrz ozdób i przedmiotów użytku codziennego świadczących o indywidualności wnętrza- zdjęć, medali i pucharów, dyplomów na ścianach i rzeczy z widocznymi dedykacjami.

Oczywiście, czas trwania przekształcenia nieruchomości może być spory, zależy od ilości pomieszczeń, wielkości i pomysłu dekoratora wnętrz.