Jak udekorować okno?

We współczesnym mieszkaniu bardzo trudno jest wyobrazić sobie okno bez żadnych dekoracji- firanek, żaluzji czy rolet. Dopiero gdy nie zadbamy o wystrój, dostrzeżemy pustkę i niekorzystną estetycznie przestrzeń. Gdy nasze wnętrze jest dość nowoczesne, postarajmy się wprowadzić do niego nieco więcej życia, energii i zabawy kolorem, właśnie poprzez unowocześnienie form firanek.

Dawniej mieliśmy do wyboru jedynie kilka standardowych materiałów, z których można było uszyć firanki. Dziś wybór się znacznie powiększył, możemy wręcz przebierać w różnorakich materiałach, barwach, odcieniach i kształtach. Różnorodne nowoczesne firany zdecydowanie zawojowały dość skostniały świat dekoracji okiennych i spowodowały, że możemy się bawić wciąż nowymi pomysłami. Współcześnie dozwolone są  nawet asymetryczne formy, czy firany w kolorze ostrej, jaskrawej czerwieni. Wszystko zależy od tego czy dane rozwiązanie korzystnie wpasowuje się w całość projektu wnętrza oraz przede wszystkim- czy pasuje do gustów właścicieli. Warto także dopasować firany do indywidualnego stylu pojedynczego wnętrza, oczywistym jest to, że w kuchni sprawdzi się zupełnie inny rodzaj, niż w salonie czy pokoju dziecięcym. Z pewnością kwestia dekoracji okna nie jest obca mieszkańcom domów, którym uatrakcyjnienie własnego miejsca zamieszkania zajmuje myśli.

Nowoczesne firanki to przede wszystkim pełna swoboda w stosowaniu wielu form i brak ograniczeń ilościowych, jakościowych oraz kolorystycznych. Co prawda, wciąż większość z nas przejawia słabość do firan w kolorze lśniącej bieli, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać zupełnie inny kolor, lub połączyć dwie możliwości, czyli zmieszać biel i inne kolory. Również sposoby mocowania nowoczesnych firan są zupełnie inne niż dawniej. W modzie obecnie istnieją ciekawe i niebanalne rozwiązania dotyczące podpinania materiału, w ten sposób by interesująco podkreślał wizerunek pokoju, a zarazem niestandardowo nie dotykał podłogi, jak w przypadku firan tradycyjnych.

W ofercie dla klientów możemy spotkać prawdziwe bogactwo wszelakich wyborów. Najmodniejsze są firany nowoczesne z różnego rodzaju lamówkami i interesującymi obszyciami, które pozwolą wydobyć piękno materiału. Innym rozwiązaniem jest stosowanie cieniutkich i bardzo delikatnych firan, które można zwijać i rozwijać dowolnie w ten sam sposób co typowe rolety. Gdy nie jesteśmy zwolennikami zbytniego szaleństwa, możemy na przykład zostawić tradycyjny materiał, lecz zmienić nieco formę, przykładowo przez przycięcie dołu z jednej strony. Ukazany w ten sposób rezultat to jeden z najciekawszych trendów w świecie firan, czyli asymetryczny dół. Innym sposobem mogą być dekoracje okienne układające się kreatywnie w fale, czyli tak zwane „szelki”, które pojawiają się w nowocześniejszych sklepach.  W ten sposób bardzo łatwo jest znaleźć coś oryginalnego, czego nie zobaczymy w każdym domu, ale najważniejsze jest to, byśmy sami dobrze się czuli oglądając codziennie taki wystrój okna i byli zadowoleni ze swoich firan w nowoczesnym wydaniu.